MUŞ’TA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE ‘HAYIR’ STANDI AÇILDI

ÇEVRE TİMİ ÖRNEK BİR DAVRANIŞA İMZA ATTI

MUŞ’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU

CHP’DEN KADINA ŞİDDETE HAYIR

Kentsel dönüşümle yeni evlerine kavuştular

MALAZGİRT’TE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME STANDI

VEDAŞ KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

KURSİYERLER EL BECERİLERİNİ SERGİLEDİ

2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce açılan giyim kursunda kursiyerlerin bir yıl boyunca büyük emekler vererek yaptıkları ürünler, düzenlenen sergi ile görücüye çıktı.

2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce 100. Yıl İlkokulunda açılan giyim kursuna katılan kursiyerler yıl sonu sergisi ile el emeği göz nuru eserlerini sergilediler. 100. Yıl İlkokulunda düzenlenen yıl sonu sergine Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vedat Beyazduman, davetliler ve kursiyerler katıldı. Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından HEM Müdürü Vedat Beyazduman, giyim kursuna katılan kursiyerlerin bit yıl boyunca yaptıkları ürünlerin sergilendiği stantları gezerek, kursiyerlerden yaptıkları ürünler hakkında bilgi aldı. Tüm kursiyerlere göstermiş olduğu üstün başarıdan ve yaptıkları birbirinden güzel ürünlerden ötürü teşekkür eden Beyazduman, Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü´nün her zaman her yerde vatandaşlara eğitim veren bir kurum olduğunu söyledi. Kursiyerlerin sergilediği yıl sonu ürünlerine sevgilerini de kattığını ifade eden Beyazduman, yapılan ürünlerin el emeği göz nuru olduğunu dile getirdi. Beyazduman: ?2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün 100. Yıl İlkokulunda açtığı giyim kursunda kursiyerlerin bir yıl boyunca büyük emekler vererek yaptıkları ürünler, düzenlenen sergi ile görücüye çıktı. Kursiyerlerimiz de hazırladıkları yıl sonu sergisine bizleri davet etti.  100. Yıl İlkokuldan açmış olduğumuz giyim kursumuzun yıl sonu sergimize kursiyerlerimiz sevgilerini de katmışlar. Katkılarından dolayı okul idaresine teşekkür ederim. Eğitmenimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ederim. Halk Eğitim Merkezimiz her zaman her yerde vatandaşlarımızın hizmetinde. Kadın kursiyerlerden gelen talepler doğrultusunda, Giyim Kursunu açtık. Kursa katılan genç kızlar çeyizliklerini hazırladıklarını ve yetişkin bayan kursiyerler ise, el sanatları ile ilgili bilmediklerini kurs sayesinde öğrendiler? dedi.

?Kursiyerlerimiz Çok Başarılı Ürünler Yapmışlar?

 Beyazduman giyim kursuna katılan kursiyerlerin çok başarılı olduklarını ifade ederek, Halk Eğitim Merkezinde 7´den 70´e herkesin katılabileceği kursları açtıklarını söyledi. Beyazduman: ?Kursiyerlerimizden gelen talepler doğrultusunda, El Sanatları Nakış Kursu, Giyim Kursu ve Trikotaj Kursunu açtık. Halk Eğitim Merkezi olarak 7´den 70´e herkese eğitim veren bir kurumdur. 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla merkezimizde şu ana kadar onlarca kurs açtık ve kurslarımızın birçoğu devam etmekte. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda kurslarımızı açıyoruz.  Kursiyerlerimiz el emeği göz nuru eserlere imza atılıyor. Öğrencilerimiz çok başarılı. Bir şeyler öğrenmek için buraya geliyorlar. Burada kursiyerlerimiz el sanatları, dikiş nakış, kurdele nakışı, gibi birçok el sanatını öğreniyor. Bu yapılan eserleri satarak ailelerine maddi anlamda da destek oluyorlar. Bizlerde elimizden geldiğince kursiyerlerimize yardımcı oluyoruz. Açılan kurslarda kursiyerlerimiz çok sayıda iş yaptı. Ellerine sağlık. Kursa katılan kursiyerlerimiz kursta başarı gösterdikleri takdirde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını alacaklar. Aldıkları bu sertifika ile kursiyerlerimiz ileri dönemlerde Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin açacağı kalfalık ve ustalık sınavlarına katıldıkları takdirde ve sınavlarda başarılı oldukları zaman Halk Eğitim Merkezlerinde usta öğretici olarak görev alabilirler. Kurslarımızın tamamı ücretsizdir. 2018 yılında da kurslarımız devam etmektedir. Kursa katılan tüm kursiyerlerimize verdikleri emeklerden ötürü teşekkür ederim? ifadelerine yer verdi.

?Böyle Çalışmalara Ön Ayak Olmak Bizi Fazlasıyla Mutlu Ediyor?

Bu tür çalışmalara Muş Halk Eğitimi Merkezi´nin ön ayak olmasından ötürü de çok mutlu olduklarını belirten Beyazduman: ?Böyle çalışmalara ön ayak olmak bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Halk Eğitim Merkezi olarak faaliyetlerimiz çok çeşitlidir. Yani imkânlar çerçevesinde usta öğretici ile talepler doğrultusunda, Muş ilinde vatandaşlarımızın talep ettiği kurslara cevap vermek istiyoruz. Yeni oluşturduğumuz bir sistemimiz var. Vatandaş evinde otururken internet sayfamıza girip kurslarımızı inceleyebiliyor ve hangi kursa gelmek istiyorsa orada kişisel bilgilerini girip kurs başvurusunu yapabilir.  Bu yönde çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum? diye kaydetti.