MUŞ’TA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE ‘HAYIR’ STANDI AÇILDI

ÇEVRE TİMİ ÖRNEK BİR DAVRANIŞA İMZA ATTI

MUŞ’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU

CHP’DEN KADINA ŞİDDETE HAYIR

Kentsel dönüşümle yeni evlerine kavuştular

MALAZGİRT’TE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME STANDI

VEDAŞ KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

İL SPOR MERKEZLERİ KAPILARINI 29 HAZİRAN´DA AÇIYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, yaz tatilinin başlamasıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan açılan İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezlerine çok sayıda kişinin kayıt yapmasını beklediğini ve spor merkezlerinin yıl

İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezleri 29 Haziran Cumartesi günü kapılarını gençlere açıyor.  2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü açılacak olan İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezlerinde öğrencilerin ücretsiz yararlanacağı belirtildi. İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezlerine çok sayıda kişinin kayıt yapmasını beklediğini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, spor merkezlerinin yılın sadece belirli aylarında değil, yılın 12 ayın da hizmete açık olacağını belirtti. İl Spor Merkezlerinde eğitimlerin ücretsiz olduğunu söyleyen Güler, çocukların ve gençlerin yaz tatili boyunca yaz kursları sayesinde boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendireceklerini dile getirdi. Yaz boyunca devam eden kursların gençler için büyük bir avantaj olduğunu kaydeden Güler: ?Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün tüm spor dallarında açtığı yaz spor okulları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kurslarımız ücretsiz. Spor merkezimiz sadece yılın belirli günlerinde ve aylarında açık değil, yılın 12 ayında gençlere hizmet vermekte. Yaz tatilinde açtığımız yaz spor okullarında; atletizm, satranç, futbol, basketbol, badminton, boks, güreş, hentbol, kayak, masa tenisi, eskrim, taekwondo, voleybol, tenis, judo, jimnastik, yüzme branşlarında çocuklara eğitimler vereceğiz. Tamamen ücretsiz olan yaz spor okullarımızda gayemiz şuydu; gençlerimiz yaz tatillerini iyi değerlendirmelerini sağlamak, zamanlarını internetle geçireceklerine daha sosyal aktiviteler yapmaları ve zamanlarını dolu geçirmelerini sağlamaktır. Bir diğer gayemiz de her yıl çocuklarımızı sporla tanıştırmak, bu konuda başarılı olmalarını sağlamak.  Kurslarımıza kayıt yapan gençlerimiz güvenli, sağlıklı ve aile ortamında antrenörlerimiz tarafından eğitilmektedir? dedi. 

İl Spor Merkezlerinin Açılış Töreni 29 Haziran´da

İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezlerinin açılış törenin 29 Haziran Cumartesi günü olduğunu hatırlatan Güler, açılış törenine tüm Muş halkını ve öğrencileri davet etti. Güler: ?Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2018 - 2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle başlayacak olan, çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan İl Spor Merkezleri, 29 Haziran´da kapılarını gençlere açacak. Türkiye´nin 81 ilindeki İl Spor Merkezlerinde 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği eğitimler, ilimizde 17 branşta (Atletizm, Basketbol, Badminton, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Hentbol, Karate, Kayak, Masa Tenisi, Taekwondo, Kort Tenisi, Voleybol, Satranç, Yüzme(Ücretli)) düzenlenecek.  İlimizde yapılacak olan İl Spor Merkezleri açılış töreni 29 Haziran Cumartesi tarihinde saat 10:00´da Şehir Stadyumunda yapılacaktır? ifadelerine yer verildi.

?Sosyal ve Kültürel Alanlarda da Etkinlikler Yapıyoruz?

Açılacak olan yaz spor okullarında spor faaliyetlerinin yanında sosyal ve kültürel etkinliklerin de olacağını hatırlatan Güler: ?Yaz sporları yanında çocuklarımıza sosyal ve kültürel alanlarda da etkinlikler yapıyoruz. İl Spor Merkezlerimize kayıt yaptıran çocuklarımızın bir kısmını yani gönüllü olanları Gençlik Merkezine üye kaydını yaptırıyoruz. Gençlik Merkezi üzerinden gezilere gönderebiliyoruz. Onun dışında antrenmanlara gelen çocuklarımızı antrenörlerimize direktif vermişiz, çocuklara oyunlar oynatıyorlar, gezdiriyorlar, tesislerimizi gezdiriyorlar?  dedi.